W świecie pełnym zmian  i wyzwań, tajemnica szczęśliwego życia tkwi często w umiejętności cieszenia się prostymi chwilami codzienności. Wszyscy pragniemy doświadczyć pełni radości i satysfakcji, ale czasem zapominamy, że klucz do szczęścia często leży w najmniejszych szczegółach naszego życia.

Badania potwierdzają, że osoby cieszące się życiem są w stanie znaleźć radość nawet w najprostszych aktywnościach. Dlatego też warto zastanowić się, jak możemy uwolnić się od codziennego pośpiechu i stresu, aby docenić to co mamy tu i teraz. 

Dlatego – dziś zgodnie z obietnicą – ciąg dalszy artykułu:

Chcesz Mieć Jakościowe Życie? To prostsze niż myślisz

A w nim już same mięcho – czyli krótko zwięźle i na temat. Mam nadzieję że taka forma przypadnie Ci do gustu

Szczęśliwe życie – 7 kroków

  1. Medytuj. Już od jakiegoś czasu udowodniono, że osoby medytujące mają bardziej rozwiniętą korę przedczołową lewej półkuli mózgu. I nie uwierzycie – to właśnie tam znajdują się ośrodki odpowiedzialne za poczucie szczęścia. A jeśli nie lubisz medytować (choć w tej kwestii naprawdę warto się przemóc) to usiądź na chwilę i świadomie oddychaj. Po prostu skup się na oddechu. Dokładnie tyle wystarczy by poczuć się spokojniejszym i bardziej zadowolonym.
  2. Znajdź coś, na co będziesz czekać. To może być wycieczka dookoła świata, ale też wyjście do kina z rodziną czy znajomymi. Ważne, żeby zaplanować to wcześniej i cieszyć się na realizację planu. Tyle wystarczy by poprawić sobie humor, nawet gdy np. szef lub dzieci właśnie doprowadziły Cię do białej gorączki.
  3. Dokonuj świadomych aktów dobroci. Czyli pomagaj innym. Ale też w sposób zaplanowany i z premedytacją. Nie chodzi o to by otworzyć starszej Pani drzwi czy przy okazji wnieść jej zakupy. Choć to też działa. Chodzi o to by zaplanować sobie, że zrobimy coś miłego. Na przykład umówić się z tą starszą panią że pomożemy w zakupach, albo wyprowadzić jej psa. Albo można komuś poprawić humor wręczając mu kwiatka, czy maskotkę. Co komu przyjdzie do głowy. Pomaganie innym ma taką moc, że zmniejsza stres i poprawia nasze zdrowie psychiczne. Pomagając innym po prostu czujemy się lepiej.
  4. Dbaj o pozytywna atmosferę otoczenia – masz toksycznych znajomych – dla własnego dobra – daruj sobie te znajomości i przebywaj jak najmniej w ich towarzystwie. To jest oczywiste. Ale wiecie że w ten sam sposób działają wiadomości w mediach? Które po brzegi wypełnione są napadami, wojnami, katastrofami. Wyjdziecie na tym lepiej jeśli ograniczycie ich oglądanie.
  5. Ćwicz – tu też nie ma zaskoczenia. Gdy ćwiczysz uwalniasz endomorfiny – które odpowiedzialne są za odczuwanie przyjemności. Ponadto ćwiczenia zmniejszają stres i napięcie, podnoszą motywację i poprawiają nastrój.. na długo.
  6. Wydawaj pieniądze. Ten punkt myślę że spodoba się wielu osobom 🙂 Tylko jest jeden haczyk. Te wydawanie pieniędzy naprawdę działa, ale jeśli pieniądze są wydawane na wspomnienia, a nie rzeczy. Kupowanie rzeczy poprawia humor tylko na chwilę. Jednak kupienie biletu na wycieczkę czy koncert przynosi mnóstwo przyjemności. Ponadto – jest na co czekać.
  7. Doskonal mocne strony. Czyli zupełnie odwrotnie niż w szkole – gdzie na korki puszcza się dzieci z przedmiotów z których mają problem. Jeśli jesteście w czymś dobrzy – to poświęcajcie czas właśnie na to. Da Wam to dużo satysfakcji i zadowolenia, szczególnie jeśli w najbliższym otoczeniu staniecie się ekspertem właśnie z tego zakresu.

I na tym chcę dziś zakończyć. Co nie znaczy że temat uważam za w pełni wyczerpany. Wręcz odwrotnie – jestem zdania, że ciągle ślizgamy się po powierzchni. Ale z drugiej strony – jestem też w 100% przekonana – że i tyle wystarczy do poprawy jakości życia. Jedyna trudność polega na wprowadzeniu tego w życie.

Zainteresowanych bardziej odsyłam do książki.

 Przewaga szczęścia, Shawn Achor.

Obraz Nicky ❤️🌿🐞🌿❤️ z Pixabay


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *